piątek, 12 lipca 2013

Jedziemy w podróż - co zabrać? Akcesoria potrzebne w podróży z dzieckiem

Wybierając się w podróż z dzieckiem zawsze szczególnie dokładnie wybieram akcesoria, które zabiorę ze sobą do samochodu. Warto żeby były pod ręką i w odpowiedniej ilości, aby z jednej strony niczego nie zabrakło a z drugiej aby nie zabierały cennego miejsca i umożliwiały wygodną podróż.

travelling with kids
Foto: kidoinfo (http://www.flickr.com/photos/kidoinfo/)Podstawowe rzeczy, które powinny znaleźć się w każdym samochodzie to woda do picia, ta najzwyklejsza, bez cukru i dodatków. Dla dziecka obowiązkowo w małej, poręcznej butelce lub bidonie. Soki są zwykle w mało praktycznych opakowaniach a w przypadku rozlania kleją się i brzydko pachną.

Warto wziąć do samochodu przekąski dla dziecka, które w czasie podróży niejednokrotnie cieszą się większym powodzeniem niż posiłek w czasie postoju np. banan, jabłko, sucha bułka, herbatniki, chrupki, ewentualnie mała kanapka. Ja stawiam na rzeczy proste w przechowywaniu, niebrudzące i w praktycznych małych opakowaniach.

Kolejna rzecz to chusteczki - jestem od nich uzależniona. Obowiązkowo zabieram zarówno zwykłe chusteczki higieniczne, jak i nawilżane, które przydają się zwykle w czasie całych wakacji. Możliwości ich zastosowania są dziesiątki. Chusteczek higienicznych mam zawsze duży zapas, dodatkowo w samochodzie zawsze trzymamy ręczniki papierowe na wszelkie nieprzewidziane wydarzenia.

W tej chwili jestem w komfortowej sytuacji, bo siedzę na tylnym siedzeniu obok dziecka. Dwukrotnie zdarzyło mi się już łapać w dłonie wymiociny mojej córki, dlatego na wyposażeniu naszego auta mam zawsze dwie torebki foliowe, jedną na śmieci, a drugą w przypadku choroby lokomocyjnej.

 

W bagażu podręcznym w samochodzie zawsze przechowuję również odzież na zmianę, kocyk i małą poduszkę, której używamy zależnie od potrzeb do spania lub pod plecy. Można również kupić specjalną poduszkę do samochodu w kształcie rogala - nadmuchiwaną lub z miękkim wypełnieniem. Warto przyzwyczaić do niej dziecko jeszcze przed podróżą.

Wielkim ułatwieniem w organizacji "życia samochodowego" są wszelkiego rodzaju sortery i organizery samochodowe. Nasz organizer na fotel zagościł w samochodzie już na stałe i używamy go przez cały rok

 

 
 

Dziecko bezwzględnie powinno być ubrane w wygodną i niekrępującą ruchy odzież (jeansom dziękujemy!). Już sam fotelik ogranicza ruchy dziecka, dlatego idealny strój na podróżowanie to legginsy lub spodnie dresowe, t-shirt i ewentualnie również bluzka z długim rękawem - stosownie do pogody i temperatury.

Wszystko, o czym napisałam powyżej to moim zdaniem podstawowe minimum. W kolejnym wpisie kilka słów o zabawkach, które zabraliśmy w tegoroczną podróż.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz