niedziela, 28 grudnia 2014

Jak sprawdzić temperaturę wody w kąpieli dla niemowlaka bez termometru?

O tym, że kąpiel malucha może być stresującym przeżyciem wie niejeden rodzic. O tym jak przygotować się do takiej kąpieli napiszę w kolejnym wpisie dziś chciałabym przedstawić Wam jak w prosty sposób i bez termometru przygotować wodę do kąpieli dla Waszej pociechy o odpowiedniej temperaturze.


Jednym z popularnych akcesoriów kupowanych przez przyszłych rodziców jest specjalny termometr do mierzenie temperatury wody w wanience. Jest to skuteczny ale oczywiście nie jedyny sposób pomiaru. Nasze matki, babki i prababki kąpały nas bez takich udogodnień, bo podstawą w przygotowaniu wody do kąpania są nasze odczucia.

Jeśli zatem zapomnicie o zakupie tego niezbędnego akcesorium :) lub zagubicie termometr w czeluści Waszego mieszkania to możecie w łatwy sposób sprawdzić temperaturę bez jego udziału. Aby to zrobić po prostu zanurzamy swoją dłoń wraz z nadgarstkiem w przygotowanej wodzie. Nadgarstek podobnie jak wnętrze przedramienia idealnie się do tego nadaje, bo skóra w tym miejscu jest wyjątkowo delikatna i czuła. Po zanurzeniu ręki (nadgarstka) powinniśmy poczuć "przyjemne ciepło". To dość subiektywne odczucie. Właśnie w takiej, przyjemnie ciepłej wodzie, kąpiemy malucha. Jeśli woda jest zbyt ciepła lub zimna dolewamy odpowiednio zimnej lub ciepłęj wody dla uzyskania efektu przyjemnego ciepła na naszej skórze.

Kliknij tu by dowiedzieć się jak sprawdzić czy maluch ma podwyższoną temperaturę bez użycia termometru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz