wtorek, 20 stycznia 2015

Prezent last minute dla babci i dziadka - 5 pomysłów

Nie od dziś wiadomo, że w prezentach na Dzień Dziadka i Babci nie chodzi o wydawanie setek złotych na drogie prezenty, ale o uczucia, zaangażowanie i pamięć naszą i dziecka o dziadkach, którzy, choć nie mieszkają z nami, to pomagają i aktywnie uczestniczą w życiu dziecka. Jeśli jeszcze nie macie odpowiedniego prezentu to dziś kilka moich podpowiedzi co można podarować dziadkom - taki prezent last minute.

 


  1. Kruche ciasteczka domowej roboty, np. w kształcie serca - upieczone w domu i udekorowane przez dzieci będą wspaniałym prezentem. Nie zapomnij o ozdobnym opakowaniu np. z przezroczystego celofanu.
  2. Laurka - klasyczna klasyka nigdy nie zawodzi, można ją pomalować, pokolorować lub wykleić. Starsze dzieci same wymyślą co na niej namalować, młodszym możesz pomóc rysując prosty wzór lub drukując dostępne w sieci gotowe laurki.
  3. Wierszyk - napisany specjalnie dla babci i dziadka, najlepiej rymowany, będzie wspaniałą zabawą i prezentem zarazem. Dobrze napisany może sprawić wiele radości. Jeśli będzie krótki dzieci mogą się nauczyć deklamować go.
  4. Kolaż ze zdjęć - wykorzystaj zdjęcia dzieci i dzieci z dziadkami. Poprzyklejaj je z dziećmi na dużą kartkę papieru, którą dodatkowo ozdóbcie rysunkami i napisami - według uznania. Taki kolaż umieszczony w ramie będzie pięknym prezentem dla dziadków.
  5. Portrety dziadków - mogą zostać namalowane, narysowane lub wykonane inną techniką. Starsze dzieci mogą je nawet wyszywać na skrawku materiału.
Nie zapominajcie o dziadkach nie tylko w czasie Dnia Babci i Dziadka a w ich dniu nie zapomnijcie przypomnieć dzieciom aby ich po prostu przytuliły i powiedziały im jak ważni są w ich życiu.

1 komentarz:

  1. u mnie dziadkowie dostaną odpromiennik bio info Creatosa bo o to poprosili :)
    i czajnik ;p

    OdpowiedzUsuń